Registrace domény je prvním krokem k internetové prezentaci. Naši zákazníci u nás mohou využívat nadstandardní doménové služby a velmi výhodné ceny domén.
Rádi Vám zajistíme registraci více jak 850 druhů domén.

Zjistěte si, zda je Vaše vybraná doména volná?


Co to je doména?

Internetová doména (doménové jméno) je základem Vaší identity na internetu, je to Vaše virtuální adresa a online značka. Každá zaregistrovaná doména je jedinečná a má jen jednoho vlastníka. Domény se obvykle pronajímají od registrátora na období minimálně jednoho roku.

Doména (například beehosting.cz) je částí internetové adresy (například http://www.beehosting.cz), která směřuje na konkrétní server, případně do určitého adresáře na serveru, kde jsou uložené data Vaší prezentace. Obsah těchto dat, tedy webové stránky se zobrazí po načtení URL adresy webu. Zjednodušeně se dá říci, že když hledáte doménu třeba www.bee.com, internet si zjistí na jakém počítači jsou uloženy Vaše data a nasměruje Vás přímo na tento počítač. Z technické stránky je teda internetová doména pojem, který určuje počítač, nebo server v síti internet na kterém se nachází webová prezentace, emaily, ale i jiné služby.

Je doménové jméno důležité?

Doménové jméno je velmi důležité, bez něj by Vaše webové stránky byly těžko k dohledání. Doménové jméno by mělo být výstižné a dobře zapamatovatelné.

Bohužel v dnešní době už jsou domény jako auto.cz, nebo seznam.cz dávno zabrané a není velká pravděpodobnost, že by se v brzkém století takovéto domény uvolnily. Je tedy nutné vybírat jiné domény a tuto volbu nepodceňovat. Přeci jen je to něco co Vás bude prezentovat do budoucna. Poslední dobou se rozšířil nešvar skládat doménové jméno z klíčových slov. Sami uznáte, že i na vizitkách vypadá doména www.autoservis-novak.cz mnohem lepe, než www.opravaautomobiluprahajannovak.cz, proto by jsme rádi varovali před takovouto volbou. Výběr domény může trvat hodiny, možná i dny, ale reprezentovat Vás pak bude roky.

Dostanu k doméně i email?

Registrací domény se Vám email typu info@mojedomena.cz sice nezaloží, ale pokud ji budete hostovat u kvalitního poskytovatele určitě získáte možnost zakládání neomezeného počtu emailových adres.

BeeHosting pochopitelně tuto službu také nabízí a nejen to, všimly jsme si, že určitý druh klientů by rádi používali emailovou adresu typu info@mojedomena.cz, ale už jsou zvyklí na seznam a raději by si nechali přeposílat emaily tam. Toto řešení lze, ale není nejvhodnější, jelikož Vám klient napíše na email info@... a zpět dostane odpověď z petr.novak@seznam.cz, nebo petr.novak@gmail.com. V tomto případě jsme schopni Vám zajistit vybírání emailů ve formátu info@mojedomena.cz přímo na seznamu, nebo gmailu. Je to jednoduché, budete prostě používat službu na kterou jste zvyklí, ale pod svoji firemní adresou.